top of page

Podniesienie piersi

Do opadnięcia piersi najczęściej przyczyniają się: przebyte ciąże i karmienie piersią, utrata masy ciała oraz proces starzenia się. 

Mastopeksja, czyli operacja podniesienia piersi polega na wymodelowaniu piersi w taki sposób, aby ponownie stały się jędrne i uniesione.

Czym jest podniesienie piersi i jak wygląda zabieg?

Opadnięcie lub inaczej zwiotczenie piersi jest spowodowane wieloma czynnikami. Najczęstszą przyczyną jest utrata masy gruczołu piersiowego po przebytej ciąży, spadek wagi ciała np. podczas odchudzania lub czynniki dziedziczne. Do opadnięcia piersi dochodzi wraz z wiekiem, co wiąże się z osłabieniem więzadeł strukturalnych Coopera podtrzymujących gruczoł oraz osłabieniem i rozciągnięciem samej skóry.

Mastopeksja to operacja, na którą mogą zdecydować się kobiety w każdym wieku. To skuteczny sposób na podniesienie biustu i szybkie uzyskanie oczekiwanego efektu. Polega na wymodelowaniu piersi w taki sposób, aby ponownie stały się jędrne i uniesione. Kształt gruczołu piersiowego ulega zmianie, a nadmiar skóry zostaje usunięty. Możliwe jest również zmniejszenie wielkości kompleksu brodawka-otoczka. Mastopeksja może być połączona z zabiegiem powiększania biustu poprzez wszczepienie implantów piersiowych.

Operacja podniesienia piersi wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Trwa około 2-3 h. Po zabiegu Pacjentce zakładany jest specjalny stanik pooperacyjny podtrzymujący biust, który powinna nosić przez 6 - 8 tygodni. Po mastopeksji konieczny jest pobyt w klinice przez 1 dobę. Okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj kilka dni, a do aktywności fizycznej można powrócić po upływie 6-8 tygodni. Ostateczne efekty zabiegu zazwyczaj uzyskuje się po upływie 3-6 miesięcy. 

Zabieg poprzedza wstępna konsultacja, niezbędne badania oraz kwalifikacja do zabiegu. Na trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki obniżające krzepliwość krwi oraz leki hormonalne. Na tydzień przed zabiegiem zaleca się odstawienie lub ograniczenie używek, takich jak alkohol i papierosy. W dniu zabiegu Pacjentka musi być na czczo. Zrezygnować z aplikacji kosmetyków na skórę. 

Jak przygotować się do zabiegu podniesienia piersi?

Po zabiegu Pacjent na ogół pozostaje przez 2 doby w klinice. Przez pierwsze 7-10 dni piersi są obrzęknięte, skóra jest „połyskliwa” i napięta.  Czucie w obszarze brodawki może być obniżone lub może wykazywać nadwrażliwość. Obowiązuje zakaz palenia papierosów i bezwzględne przebywanie w staniku przez okres około 4-6 tygodni 24 godz. na dobę. Nie należy uprawiać sportu, dźwigać i przeciążać mięśni klatki piersiowej. Sam czas leczenia trwa ok 14 dni.  

Co zrobić po zabiegu podniesienia piersi?

Podniesienie piersi to zabieg, który może być wykonany u osób w pełni zdrowych. Przeciwskazaniem do zastosowania dostępnych metod jest cukrzyca, zaburzenia krzepliwości, choroby przewlekłe, autoimmunologiczne i nowotworowe, skazy naczyniowe, ciąża. Ponadto zabiegów nie przeprowadza się u osób przy nadmiernym odchudzaniu lub stosowaniu restrykcyjnej diety i występowaniu niedoborów żelaza.

Jakie są przeciwskazania do podniesienia piersi?

Ważne informacje

  • Około 2-3 godziny

  • Standardowo zlecane są m.in.: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B.

    W przypadku niektórych chorób przewlekłych mogą być konieczne dodatkowe konsultacje specjalistyczne lub badania. Dlatego ważne jest, aby w czasie konsultacji do operacji przekazać wszystkie informacje o stanie własnego zdrowia. Ostateczną listę badań niezbędnych do wykonania przekaże lekarz na konsultacji.

  • Skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

  • Do każdego zabiegu z zakresu chirurgii estetycznej należy podejść w pełni zdrowia, co potwierdzą wyniki badań laboratoryjnych. Powinno się je wykonać na 2 – 4 tyg. przed operacją i przesłać do weryfikacji. Trzeba również odbyć ewentualne dodatkowe konsultacje zlecone przez chirurga lub anestezjologa. 

    Pacjenci palący papierosy są narażeni na zwiększone ryzyko powikłań, w szczególności ze strony układu oddechowego i układu krążenia. Na cztery tygodnie przed planowanym znieczuleniem powinno się przestać palić. Optymalnie, palenie powinno się rzucić zupełnie. W okresie 12 godzin przed znieczuleniem obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych.
    7 dni przed planowanym zabiegiem nie należy przyjmować leków z grupy salicylanów (Polopiryna, Aspiryna, itp.).
    7 dni przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania czosnku, miłorzębu japońskiego (Ginko biloba) i żeń-szenia (Panax gingsen) oraz suplementów diety zawierających te zioła. W tym samym okresie nie powinno się także przyjmować niektórych preparatów psychoaktywnych, szczególnie zawierających: amfetaminę, katynon, metylofenidat, kokainę, meskalinę, DOM, LSD, AMT, DMT, psylocybinę, tetrahydrokannabinol.
    Na 48 godzin przed operacjami w znieczuleniu ogólnym należy odstawić preparaty zawierające metforminę (np. Metformax, Glucophage, Siofor).

  • Ogólne

  • 1 doba

  • Około 2 tygodnie

  • Po 7 dniach

Cennik podniesienia piersi

Podniesienie piersi: 23 100 – 30 100 zł

Podniesienie + implant okrągły do 600 ml: 37 900 zł

Podniesienie + implant okrągły do 600 ml: 42 900 zł 

Podniesienie + implant okrągły XTRA do 600 ml: 39 900 zł

Podniesienie +implant okrągły XTRA od 600 ml: 44 900 zł

Masz pytania? Napisz wiadomość!

bottom of page